تلفن فروش : 09120360667

تلفن فروش : 09120360667 با ارسال رایگان

تاج گل ترحیم تاج گل افتتاحیه سبد گل جعبه گل رز
گل ماشین عروس دسته گل باغچه آرایی فروش عمده گل رز

آشنایی با گل ارکیده

آشنایی با گل ارکیده

با ارسال رایگان

آناتومی گیاه ارکیده

به طور کلی، آرایش گل در تمام گونه‌های ارکیده یکسان است که در تاج گل عروس، تاج گل ترحیم  نیز استفاده می‌شود. هر گل ارکیده به طور معمول دارای شش قسمت می‌باشد. بعضی از گیاهان ارکیده در زیر زمین رشد می‌کنند، بعضی از آنها در سنگ‌ها (لیتوفیت‌ها) رشد کرده و برخی در خاک رشد می‌کنند، اما اکثر آنها را اپی‌فیت‌ها تشکیل می‌دهند، به این معنی که رشد آنها در گیاهان و درختان است.

ارکیده‌ها تمایل دارند که از باران یا رطوبت در خاک خود، بهره‌مند شوند. در حالی که برخی از آنها گرده افشان هستند، بیشتر به حشرات خاص یا پرندگان برای گرده افشانی تکیه دارند. یکی دیگر از واقعیت‌های منحصر به فرد در مورد گل ارکیده‌، این است که این گیاه به دلیل فقدان سیستم ریشه‌ای رقیق‌کننده آب، از نوع خاصی از قارچ‌های میکوریزا در طی دوره زندگی خود کمک می‌گیرد. در طول این دوره، قارچ‌ها تا حدی در ریشه‌های ارکیده رشد کرده و به گیاه کمک می‌کنند تا آب و مواد معدنی را جذب کند. این نوع رابطه، تا جایی که دو ارگانیسم به یکدیگر کمک می‌کنند، رابطه همزیستی نامیده می‌شود.

زیستگاه گیاه ارکیده

ارکیده‌، گیاهی بسیار سازگار است و تقریبا در تمام اقلیم‌ها رشد می‌کند، مگر در موارد بسیار نامساعد! آنها همچنین قادر به رشد در کشورهای مختلف گرمسیری هستند. بیشتر گونه‌های ارکیده در جنگل‌های گرمسیری رشد می‌کنند، اما سایرین در مناطق نیمه بیابانی، در نزدیکی ساحل و در تاندرا نیز یافت می‌شوند. اکثر گونه‌های ارغوانی نئوتروپیک را می‌توان در جنوب آمریکای مرکزی، شمال غربی آمریکای جنوبی و کشو‌رهایی که در امتداد کوه‌ها قرار دارند، پیدا کرد.

معنی و نمادگرایی گیاه ارکیده

ارکیده جزء پرطرفدارترین گیاهان زینتی به شمار می‌آید. ارکیده، ظرافت، زیبایی، عشق، لوکس بودن و قدرت را نشان می‌دهد. در یونان باستان، گل ارکیده با گرایش‌ و باروری ارتباط داشته است. در واقع، زنان یونانی اعتقاد داشتند که اگر مرد خانه، جوانه‌های ارغوانی ارکیده را بخورد، فرزند پسر خواهند داشت و اگر زن خانه غده‌های کوچک ارکیده را بخورد، او یک دختر به دنیا خواهد آورد.

چگونه از گیاه ارکیده مراقبت کنیم؟

مراقبت از گل ارکیده، بسیار آسان است. لازم نیست خانه خود را به یک جنگل بخار تبدیل کنید تا یک ارکیده زیبا رشد کند. تا زمانی که ارکیده‌های خود را در معرض نور طبیعی خفیف تا متوسط، جریان هوای مناسب، آبیاری منظم هفتگی با دمای اتاق و کود معمولی قرار دهید، ارکیده‌های شما در بهترین شرایط خود رشد خواهند کرد. ارکیده‌ها در همان دمای اتاق مناسب انسان‌ها، به راحتی رشد می‌کنند. بنابراین، دمای متوسط داخل خانه شما معمولا برای رشد آنها مناسب است.

نحوه‌ نگهداری درست از گیاه ارکیده

نور

ارکیده‌ها در نور غیرمستقیم رشد می‌کنند. مناسب‌ترین نقاط برای نگهداری از این گیاه در خانه، قسمت‌های شرقی و غربی و قسمت‌های سایه دار پنجره‌های جنوبی خانه هستند.

 

دما

برای یک ارکیده‌ بالغ، تفاوت تقریبی دمای ۱۰ درجه‌ای بین روز و شب خوشایند است. دمای هوای ایده‌ آل برای گل ارکیده در شب حدود ۱۶ تا ۱۹ درجه سانتیگراد و در روز بین ۲۴ تا ۳۰ درجه سانتیگراد است.

 

آب

سعی کنید خاک گیاه‌ در فاصله‌ بین دو نوبت آبیاری، خشک نشود. هر چند وقت یک بار، خاک گیاه را بررسی کنید و اگر خاک مرطوب بود، دو بار در هفته به آن آب بدهید.

 

کود دادن

یک ارکیده‌ در حال رشد، به ترکیبی از نیتروژن، فسفر و پتاسیم نیاز دارد که کود دادن منظم، این نیاز را برای ارکیده‌ تامین می‌کند. این کودها انواع مختلفی دارند. سعی کنید کودی را که حاوی ترکیبات مساوی از این مواد است، تهیه کرده و در دوز ضعیف همراه با آب، هفته‌ای یک بار استفاده کنید.

 

کاشتن در گلدان

به طور کلی، بهترین حالت نگهداری از ارکیده‌ها، زمانی است که ریشه‌ آنها در یک ظرف تنگ محدود شده باشند. سعی کنید سالانه یک الی دو بار، زمانی که گلدان آنها به طور کامل شکسته می‌شود، گلدان آنها را عوض کنید. بهتر است این کار را در فصل بهار و پس از اتمام فصل اصلی گلدهی انجام دهید.

 

انواع گل‌های ارکیده

حال قصد داریم در این قسمت چند گونه ارکیده محبوب را معرفی می‌کنیم:

 

کاتلیا

کاتلیا گل‌های بسیار جذاب در رنگ‎‌های سفید، بنفش، زرد و قرمز می باشد. این نوع ارکیده‌ها یک بار در سال به مدت چند هفته گل می‌دهند.

سیمبیدیوم

گل‌هایی با ساقه‌های بلند و زرق و برق دار در رنگ‌های سفید، صورتی، قرمز، سبز یا زرد. آنها یک بار در سال به مدت ۳۰ تا ۴۵ روز یا کمی بیشتر شکوفه می‌کنند. آنها عمدتا از اکتبر تا آوریل و در ماه‌های ژوئیه تا اوت در دسترس هستند. گونه سیمبیدیوم از مقاوم ترین گونه های ارکیده است و می توانید برای نگهداری در محیط خانه برای مدتی طولانی و همچنین گل آرایی مراسم و مناسبت ها، از این گونه مقاوم و زیبای گل ارکیده استفاده کنید .

دندروبیوم

گل‌هایی با رشد آسان و موجود در رنگ‌های سفید، زرد، سبز، صورتی، قرمز، بنفش. آنها معمولا حداقل دو ماه و گاهی اوقات تا پنج ماه، یک یا دو بار در سال گل می‌دهند. این گونه از گیاه ارکیده نیز از گونه های مقاوم به شمار می آید .

میلتونیا

این نوع گل‌ها، معمولا با عنوان گل‌های بسیار زیبا و معطر شناخته می‌شوند.

اونسیدیم

این نوع از ارکیده‌ها دارای شکوفه‌های متمایز و بسیار زیبا با ساقه‌های بلند هستند. رشد بسیار آسانی دارند و همچنین کاملا در دسترس هستند و در رنگ‌های زرد، قرمز و چوب ماهون یافت می‌شوند. آنها به مدت ۳۰ تا ۴۵ روز، یک تا دو بار در سال گل می‌‌دهند.

پاپیوپیدیلوم

این نوع از ارکیده‌ها به عنوان بانوی دمپایی شناخته می‌شوند. گیاهانی فشرده که معمولا گل‌های تک گل را تولید می‌کنند.

فلونوپسیس

یکی از پرطرفدارترین ارکیده‌ها، شناخته شده به عنوان ارکیده فلونوپسیس است. آنها در چند رنگ در دسترس هستند: سفید، زرد، صورتی، قرمز، بنفش یا با نوارها یا نقاط رنگی مختلف و حداقل دو تا شش ماه گل‌دهی آنها به طول می‌انجامد. این گونه از گیاه ارکیده از محبوب ترین گونه های ارکیده در کشورمان نیز می باشد که ردپای حضورش را می توان در پر زرق و برق ترین مناسبت ها مشاهده کرد.

با توجه به مطالب بالا، نتیجه می‌گیریم که خرید و نگه‌داری گل ارکیده در منزل، می‌تواند فواید بسیار زیادی از جمله فواید درمانی برای ما داشته باشد. بعضی از طرفداران طب طبیعی نیز ادعا می‌کنند که ریشه‌های ارکیده دارای خصوصیات آنتی‌بیوتیک طبیعی یا ضدمیکروبی هستند. روغن‌های ضروری استخراج‌شده از گیاهان ارکیده نیز برای تسکین بیماری‌های مختلف توسط پزشکان آروماتراپی، مورد استفاده قرار می‌گیرند. بدین ترتیب، هر فردی می‌تواند گیاه ارکیده را خریداری و از مزایای گوناگون آن بهره‌مند شود. از همراهی شما در این مقاله سپاسگزاریم .

تلفن فروش : 09120360667

با هزینه ارسال رایگان

دسته بندی : باغچه آرایی

تعداد بازدید : 14 نمایش


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : گل فروشی زیبا

تلفن : 09120360667

تلفن : 09120360667

فکس : 09120360667

وبسایت : Www.GoleZiba.Com

آدرس : تهران ، بازار گل بابایی ، غرفه گل زیبا فلاور

باکس گل رز قرمز ارزان حرف S

باکس گل رز قرمز ارزان حرف S

قیمت : تماس بگیرید

باکس گل رز قرمز با حرف انگلیسی اس که گل رز داخل جعبه با طرح س میباشد. سفارش جعبه گل ارزان باکس گل رز ارزان باکس گل ارزان سفارش جعبه گل ارزان باکس گل هدیه گل رز داخل جعبه گل

باکس گل شیشه ای لاکچری بزرگ رز قرمز 15 شاخه استوانه ای

باکس گل شیشه ای لاکچری بزرگ رز قرمز 15 شاخه استوانه ای

قیمت : تماس بگیرید

باکس گل شیشه استوانه ای دارای پانزده شاخه گل رز قرمز طبیعی مناسب برای کادو و هدیه دادن به عزیزانی که برایتان با ارزش هستند به همراه برگ سبز درخت پالم برای زیبایی بیشتر که درون شیشه استوانه ای گرد

تنگ گل شیشه ای استوانه ای رز قرمز 6 شاخه ارزان

تنگ گل شیشه ای استوانه ای رز قرمز 6 شاخه ارزان

قیمت : تماس بگیرید

باکس گل شیشه ای طرح استوانه ای دارای شش شاخه گل رز قرمز که هدیه ای عاشقانه و ارزان می باشد و پایین شیشه با طناب کنفی آراسته گردیده است و داخل شیشه علاوه بر گل رز قرمز دارای برگ

باکس گل و خرس با جعبه قلبی و رز قرمز و شکلات

باکس گل و خرس با جعبه قلبی و رز قرمز و شکلات

قیمت : تماس بگیرید

باکس گل و خرس که یک عروسک خرس قرمز با شکلات در درستانش و جعبه مشکی قلبی دارای کشو برای هدیه که زیبا و خاص برای هدیه دادن می باشد. هدیه ی ویژه ولنتاین باکس کشودار قلبی برای جای هدیه،

آمار


 1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 146 نفر
 2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 781 نفر
 3. بازدیدکنندگان امسـال : 504137 نفر


لیست قیمت تاج گل

پربازدیدترین


تاج گل آنتوریوم و داوودی سلام دنیا! تاج گل ترحیم ارزان قیمت گلایل شب بو لیلیوم سفارش تاج گل ترحیم ارزان برای تسلیت جعبه یشمی رنگ گل رز سفید تاج گل پایه دار سوپر لوکس ارکیده فلانوپسیس آنتوریوم تاج گل رز لیلیوم و میخک دسته گل رز قرمز 30 شاخه بزرگ سفارش تاج گل ختم تاج گل آنتریوم تقدیم برای عرض تبریک گل رز کادو ولنتاین گل ولنتاین گل لاله گل تنگ شیشه ای

پرسش


 1. عباس در باکس گل شیشه ای لاکچری بزرگ رز قرمز 15 شاخه استوانه ای
 2. هلیا رضایی در فروش عمده گل رز لاکچری قرمز زیبا برای سورپرایز
 3. هلیا رضایی در فروش عمده گل رز لاکچری قرمز زیبا برای سورپرایز
 4. هلیا رضایی در فروش عمده گل رز لاکچری قرمز زیبا برای سورپرایز
 5. هلیا رضایی در فروش عمده گل رز لاکچری قرمز زیبا برای سورپرایز
 6. حسین حیدری در سبد گل رز بزرگ سفید و نارنجی با باکس آبی
 7. ساناز بخشی در فروش عمده گل رز لاکچری قرمز زیبا برای سورپرایز
 8. Zakaria Hosseini در باکس گل رز قرمز ارزان حرف S
 9. راضیه در باکس گل هدیه رز سفید داخل جعبه با بادکنک
 10. ثنا عابدی در فروش عمده گل رز لاکچری قرمز زیبا برای سورپرایز
 11. Samira zeydi در باکس گل رز قرمز ارزان حرف S

ارتباط با ما


آدرس فروشگاه : تهران ، بازار گل بابایی ، غرفه گل زیبا

آدرس دفتر فروش : تهران مرزداران نبش ناهید ساختمان پارمیس واحد 16

تلفن : آقای حسنی 09120360667طراحی سایت و سئو توسط 09356107101