تلفن فروش : 09120360667

تلفن فروش : 09191424151 با ارسال رایگان در محدوده

تاج گل ترحیم تاج گل افتتاحیه سبد گل جعبه گل رز
گل ماشین عروس دسته گل باغچه آرایی فروش عمده گل رز

آشنایی با گل ارکیده

آشنایی با گل ارکیده

با ارسال رایگان

آناتومی گیاه ارکیده

به طور کلی، آرایش گل در تمام گونه‌های ارکیده یکسان است که در تاج گل عروس، تاج گل ترحیم  نیز استفاده می‌شود. هر گل ارکیده به طور معمول دارای شش قسمت می‌باشد. بعضی از گیاهان ارکیده در زیر زمین رشد می‌کنند، بعضی از آنها در سنگ‌ها (لیتوفیت‌ها) رشد کرده و برخی در خاک رشد می‌کنند، اما اکثر آنها را اپی‌فیت‌ها تشکیل می‌دهند، به این معنی که رشد آنها در گیاهان و درختان است.

ارکیده‌ها تمایل دارند که از باران یا رطوبت در خاک خود، بهره‌مند شوند. در حالی که برخی از آنها گرده افشان هستند، بیشتر به حشرات خاص یا پرندگان برای گرده افشانی تکیه دارند. یکی دیگر از واقعیت‌های منحصر به فرد در مورد گل ارکیده‌، این است که این گیاه به دلیل فقدان سیستم ریشه‌ای رقیق‌کننده آب، از نوع خاصی از قارچ‌های میکوریزا در طی دوره زندگی خود کمک می‌گیرد. در طول این دوره، قارچ‌ها تا حدی در ریشه‌های ارکیده رشد کرده و به گیاه کمک می‌کنند تا آب و مواد معدنی را جذب کند. این نوع رابطه، تا جایی که دو ارگانیسم به یکدیگر کمک می‌کنند، رابطه همزیستی نامیده می‌شود.

زیستگاه گیاه ارکیده

ارکیده‌، گیاهی بسیار سازگار است و تقریبا در تمام اقلیم‌ها رشد می‌کند، مگر در موارد بسیار نامساعد! آنها همچنین قادر به رشد در کشورهای مختلف گرمسیری هستند. بیشتر گونه‌های ارکیده در جنگل‌های گرمسیری رشد می‌کنند، اما سایرین در مناطق نیمه بیابانی، در نزدیکی ساحل و در تاندرا نیز یافت می‌شوند. اکثر گونه‌های ارغوانی نئوتروپیک را می‌توان در جنوب آمریکای مرکزی، شمال غربی آمریکای جنوبی و کشو‌رهایی که در امتداد کوه‌ها قرار دارند، پیدا کرد.

معنی و نمادگرایی گیاه ارکیده

ارکیده جزء پرطرفدارترین گیاهان زینتی به شمار می‌آید. ارکیده، ظرافت، زیبایی، عشق، لوکس بودن و قدرت را نشان می‌دهد. در یونان باستان، گل ارکیده با گرایش‌ و باروری ارتباط داشته است. در واقع، زنان یونانی اعتقاد داشتند که اگر مرد خانه، جوانه‌های ارغوانی ارکیده را بخورد، فرزند پسر خواهند داشت و اگر زن خانه غده‌های کوچک ارکیده را بخورد، او یک دختر به دنیا خواهد آورد.

چگونه از گیاه ارکیده مراقبت کنیم؟

مراقبت از گل ارکیده، بسیار آسان است. لازم نیست خانه خود را به یک جنگل بخار تبدیل کنید تا یک ارکیده زیبا رشد کند. تا زمانی که ارکیده‌های خود را در معرض نور طبیعی خفیف تا متوسط، جریان هوای مناسب، آبیاری منظم هفتگی با دمای اتاق و کود معمولی قرار دهید، ارکیده‌های شما در بهترین شرایط خود رشد خواهند کرد. ارکیده‌ها در همان دمای اتاق مناسب انسان‌ها، به راحتی رشد می‌کنند. بنابراین، دمای متوسط داخل خانه شما معمولا برای رشد آنها مناسب است.

نحوه‌ نگهداری درست از گیاه ارکیده

نور

ارکیده‌ها در نور غیرمستقیم رشد می‌کنند. مناسب‌ترین نقاط برای نگهداری از این گیاه در خانه، قسمت‌های شرقی و غربی و قسمت‌های سایه دار پنجره‌های جنوبی خانه هستند.

 

دما

برای یک ارکیده‌ بالغ، تفاوت تقریبی دمای ۱۰ درجه‌ای بین روز و شب خوشایند است. دمای هوای ایده‌ آل برای گل ارکیده در شب حدود ۱۶ تا ۱۹ درجه سانتیگراد و در روز بین ۲۴ تا ۳۰ درجه سانتیگراد است.

 

آب

سعی کنید خاک گیاه‌ در فاصله‌ بین دو نوبت آبیاری، خشک نشود. هر چند وقت یک بار، خاک گیاه را بررسی کنید و اگر خاک مرطوب بود، دو بار در هفته به آن آب بدهید.

 

کود دادن

یک ارکیده‌ در حال رشد، به ترکیبی از نیتروژن، فسفر و پتاسیم نیاز دارد که کود دادن منظم، این نیاز را برای ارکیده‌ تامین می‌کند. این کودها انواع مختلفی دارند. سعی کنید کودی را که حاوی ترکیبات مساوی از این مواد است، تهیه کرده و در دوز ضعیف همراه با آب، هفته‌ای یک بار استفاده کنید.

 

کاشتن در گلدان

به طور کلی، بهترین حالت نگهداری از ارکیده‌ها، زمانی است که ریشه‌ آنها در یک ظرف تنگ محدود شده باشند. سعی کنید سالانه یک الی دو بار، زمانی که گلدان آنها به طور کامل شکسته می‌شود، گلدان آنها را عوض کنید. بهتر است این کار را در فصل بهار و پس از اتمام فصل اصلی گلدهی انجام دهید.

 

انواع گل‌های ارکیده

حال قصد داریم در این قسمت چند گونه ارکیده محبوب را معرفی می‌کنیم:

 

کاتلیا

کاتلیا گل‌های بسیار جذاب در رنگ‎‌های سفید، بنفش، زرد و قرمز می باشد. این نوع ارکیده‌ها یک بار در سال به مدت چند هفته گل می‌دهند.

سیمبیدیوم

گل‌هایی با ساقه‌های بلند و زرق و برق دار در رنگ‌های سفید، صورتی، قرمز، سبز یا زرد. آنها یک بار در سال به مدت ۳۰ تا ۴۵ روز یا کمی بیشتر شکوفه می‌کنند. آنها عمدتا از اکتبر تا آوریل و در ماه‌های ژوئیه تا اوت در دسترس هستند. گونه سیمبیدیوم از مقاوم ترین گونه های ارکیده است و می توانید برای نگهداری در محیط خانه برای مدتی طولانی و همچنین گل آرایی مراسم و مناسبت ها، از این گونه مقاوم و زیبای گل ارکیده استفاده کنید .

دندروبیوم

گل‌هایی با رشد آسان و موجود در رنگ‌های سفید، زرد، سبز، صورتی، قرمز، بنفش. آنها معمولا حداقل دو ماه و گاهی اوقات تا پنج ماه، یک یا دو بار در سال گل می‌دهند. این گونه از گیاه ارکیده نیز از گونه های مقاوم به شمار می آید .

میلتونیا

این نوع گل‌ها، معمولا با عنوان گل‌های بسیار زیبا و معطر شناخته می‌شوند.

اونسیدیم

این نوع از ارکیده‌ها دارای شکوفه‌های متمایز و بسیار زیبا با ساقه‌های بلند هستند. رشد بسیار آسانی دارند و همچنین کاملا در دسترس هستند و در رنگ‌های زرد، قرمز و چوب ماهون یافت می‌شوند. آنها به مدت ۳۰ تا ۴۵ روز، یک تا دو بار در سال گل می‌‌دهند.

پاپیوپیدیلوم

این نوع از ارکیده‌ها به عنوان بانوی دمپایی شناخته می‌شوند. گیاهانی فشرده که معمولا گل‌های تک گل را تولید می‌کنند.

فلونوپسیس

یکی از پرطرفدارترین ارکیده‌ها، شناخته شده به عنوان ارکیده فلونوپسیس است. آنها در چند رنگ در دسترس هستند: سفید، زرد، صورتی، قرمز، بنفش یا با نوارها یا نقاط رنگی مختلف و حداقل دو تا شش ماه گل‌دهی آنها به طول می‌انجامد. این گونه از گیاه ارکیده از محبوب ترین گونه های ارکیده در کشورمان نیز می باشد که ردپای حضورش را می توان در پر زرق و برق ترین مناسبت ها مشاهده کرد.

با توجه به مطالب بالا، نتیجه می‌گیریم که خرید و نگه‌داری گل ارکیده در منزل، می‌تواند فواید بسیار زیادی از جمله فواید درمانی برای ما داشته باشد. بعضی از طرفداران طب طبیعی نیز ادعا می‌کنند که ریشه‌های ارکیده دارای خصوصیات آنتی‌بیوتیک طبیعی یا ضدمیکروبی هستند. روغن‌های ضروری استخراج‌شده از گیاهان ارکیده نیز برای تسکین بیماری‌های مختلف توسط پزشکان آروماتراپی، مورد استفاده قرار می‌گیرند. بدین ترتیب، هر فردی می‌تواند گیاه ارکیده را خریداری و از مزایای گوناگون آن بهره‌مند شود. از همراهی شما در این مقاله سپاسگزاریم .

تلفن فروش : 09120360667

با هزینه ارسال رایگان

دسته بندی : باغچه آرایی

تعداد بازدید : 521 نمایش


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : گل فروشی زیبا

تلفن : سجاد حسنی 09120360667

تلفن : سجاد حسنی 09191424151

آدرس : تهران ، اتوبان بابایی غرب بعد از استخر ، جنب باشگاه مهم ، بازار گل یاس لند ، غرفه 5 گل زیبا

وبسایت : Www.GoleZiba.Com

آمار


 1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 450 نفر
 2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 427 نفر
 3. بازدیدکنندگان امسـال : 224577 نفر
تاج گل یک طبقه
تاج گل دو طبقه
تاج گل سه طبقه
تاج گل نمایشگاه
تاج گل مراسمات شاد
تاج گل مسجد جامع شهرک
تاج گل بهشت زهرا
تاج گل روی قبر
تاج گل تسلیت
تاج گل ارزان
تاج گل ترحیم ارزان
تاج گل ترحیم بازار گل
تاج گل گرد
تاج گل اروپایی
تاج گل عروسی
تاج گل عروس
تاج گل سر
تاج گل جشن
تاج گل بهشت سکینه
تاج گل طبیعی گاری حمل دیگ میز کار استیل سرخ کن صنعتی فر پیتزا تجهیزات رستوران تجهیزات آشپزخانه صنعتی تجهیزات فست فود ساندویچ ساز خمیر پهن کن سینک صنعتی منقل ذغالی کباب پز دمکن برنج اجاق گاز صنعتی

پربازدیدترین


سینی استیل جدید تولیدی سینی کنگره باکس گل رز قرمز با شکلات و عروسک قلبی و شمع باکس ترکیبی رز و پیونی خرید دستگاه کباب ترکی خانگی سبد گل افتتاحیه از طرف امین حیایی با رز شیپور کرزنتیا تاج گل افتتاحیه یا نمایشگاه بین المللی ظرف لازانیا در فر تاج گل برای عرض تبریک 3 طبقه با گلهای آنتریوم لیلیوم ژربرا دسته گل زیبا برای دوست با رز آبی تاج گل فانتزی آنتریوم و لیلیوم روی پایه فلزی گل رز کادو ولنتاین گل ولنتاین گل لاله گل تنگ شیشه ای گل روز پدر گل روز مادر گل روز دختر جام گل گل برای تشکر گل برای تبریک گل برای تسلیت قالب کته

پرسش


 1. جواد امیدواری در جام گل لاکچری بزرگ رز قرمز 15 شاخه استوانه ای
 2. خلیلی در فروش عمده گل رز لاکچری قرمز زیبا برای سورپرایز
 3. نگین در جام گل طرح قلب
 4. محمد حسین سهلی در فروش گل رز هلندی با باکس
 5. پگاه محمدزاده در گل رز قرمز رنگ ایرانی فروش عمده
 6. مهدی محمدی در فروش عمده گل رز لاکچری قرمز زیبا برای سورپرایز
 7. مهدی محمدی در فروش عمده گل رز لاکچری قرمز زیبا برای سورپرایز
 8. ميترا در سبد گل رز برای هدیه و مناسبت ها
 9. مهرسا در سبد گل رز و ارکیده
 10. مهرسا در فروش عمده گل رز لاکچری قرمز زیبا برای سورپرایز
 11. مهرسا در فروش عمده گل رز لاکچری قرمز زیبا برای سورپرایز

ارتباط با ما


آدرس فروشگاه : تهران ، اتوبان بابایی غرب بعد از استخر ، جنب باشگاه مهم ، بازار گل یاس لند ، غرفه 5 گل زیبا

آدرس دفتر فروش : تهران مرزداران بعذ رضایی نژاد پلاک 198 ساختمان پارمیس واحد 16

تلفن : سجاد حسنی 09120360667

تلفن : سجاد حسنی 09191424151


دسته گل 100 شاخه
گل آرایی سفره عقد
گل با مجسمه
گل مراسم ختم
گل عیادت بیمار
گل صلیب مسیحی
گل نرگس
گل تولد
تاج گل بهرام
گل رومیزی
سبد گل رومیزی
سبد گل ارزان
سبد گل ترحیم
سبد گل تبریک
گل خواستگاری فر ساندویچی قالب پیتزا دستگاه گریل دستگاه کباب ترکی تاپینگ دستگاه ذرت مکزیکی دستگاه مرغ بریان گرمکن غذا وان استیل ترولی بیمارستانی یخچال نوشابه

طراحی سایت و سئو توسط 09356107101